Organizujemy pierwsze spotkanie stacjonarne z okazji Światowego Dnia Atopowego Zapalenia Skóry. Naszym partnerem jest Amicus Fundacja Łuszczycy i ŁZS. Co na Was czeka, gdy dołączycie do wydarzenia?
We wrześniu ukazała się wydana przez Fundację książka dla dzieci pt. „JAM”, w której poruszany jest temat odwagi, poczucia własnej wartości i poszukiwania własnych zainteresowań. Pomyśleliśmy, że przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, warto jest porozmawiać o tym, jak pomóc dziecku usamodzielnić się i nauczyć je swobodnie rozmawiać o swojej chorobie.
Kolejnym ważnym tematem, choć szeroko znanym, jest dbanie o stan psychiczny, wyciszenie, relaks i wszystkie inne rzeczy, które pomagają nam zachować równowagę. Ta z kolei pomaga nam zmniejszyć stres, co dalej prowadzi do wyciszenia stanów zapalnych. Przygotowaliśmy dla was dwa spotkania relaksacyjne, dla dzieci i dla dorosłych.
Zaprosiliśmy też dwóch miłych Panów, Michała i Błażeja z firmy Magic Greens, którzy opowiedzą Wam o tym, co to są mikrolistki i w jaki sposób, dzięki nim można wzbogacić dietę w mikroelementy i witaminy. Badania naukowe pokazują, że większość mikrolistków zawiera w sobie związki pomagające zwalczać choroby. Będzie też można sobie wysiać własny malutki zagonek i zabrać go do domu. Polecamy dla rodzin z dziećmi.
Ostatni, niezmiernie istotny temat to komunikacja z nastolatkami. Obecny stan edukacji, stosunki pomiędzy nauczycielami i uczniami, ogrom materiału do przerobienia i zamęt ogólny panujący w tym obszarze, nie wpływa pozytywnie na większość młodych ludzi. Jeśli dodamy do tego normalne dylematy pojawiające się w okresie zmiany z dziecka w dorosłego i denerwującą, przeszkadzającą w życiu chorobę, możemy się spodziewać, że jednemu, czy drugiemu młodemu człowiekowi przydarzy się obniżenie nastroju, wycofanine z życia społecznego, apatia. Zapraszamy rodziców nastolatków do spotkania w formie warsztatu i rozmowy z psychologiem i trenerką, matką nastolatki.
Uwaga! Pojawią się też tu i ówdzie prezenty.
Spotykamy się 25 września. Do wyboru macie 6 różnych warsztatów. Poniżej harmonogram. Liczba miejsc jest ograniczona do 20 na każde spotkanie.
Przestrzeni na warsztaty użycza nam firma ALAB.
Zapisać się można przez stronę www.azs.edu.pl.